Vložkování komínů

Vložkování komínů je nejběžnějším způsobem rekonstrukce starých komínů a spalinových cest. Provádí se jako rekonstrukce nevyhovujících komínů i jako preventivní bezpečnostní opatření. Kominictví Wosyka vám nabízí vložkování komínů i další služby spojené s rekonstrukcí i stavbou nových komínů.

Proč vložkovat komín

Komíny se obvykle vložkují z následujících důvodů:

 • Špatný technický stav komína
 • Nesplnění aktuálně platných norem
 • Netěsnost komínového zdiva
 • Změna paliva nebo připojeného spotřebiče
 • Výměna původní komínové vložky
 • Dokončení rekonstrukce po frézování komínů


Kontaktní formulář


Vložkování komínů cena

Vložkování komínů provádíme různými materiály v závislosti na prostupnosti a velikosti spalinové cesty. Nelze proto jednoznačně určit cena vložkování komínu. Kompletní ceník vložkování komínů vám poskytne více informací, ovšem pro konkrétní nabídku nás kontaktujte.

Kdy se provádí vložkování komínů

Vyvložkování komínu není nutné provádět pravidelně nebo po určité době. Záleží spíš na aktuálním stavu vašeho komínu. Obvykle se k vložkování komínů přistupuje, když už stávající komín nesplňuje bezpečnostní normy nebo se delší dobu nevyužíval. Než začnete komín opět využívat, je potřeba provést důkladnou kontrolu, abyste zjistili, v jakém stavu je stávající spalinová cesta a zda je nutná její oprava. Oprava se pak obvykle provádí ve dvou krocích. Nejprve frézování komínů a pak samotné vložkování. V některých případech ale stačí komín pouze vyvložkovat.

Jak probíhá vyvložkování komínu

 • Vložkování komínů musí vždy předcházet průzkum komína
 • Během zkoumání se posuzuje technický stav komínu
 • Kamerovou sondou je nutné zjistit průchodnost komínu
 • Následně se zhotoví montážní otvory
 • Pak dojde k samotnému vyvložkování komínu, obvykle ústím na střeše
 • Nakonec je nutné zazdít montážní otvory a uklidit pracoviště

Co se používá k vložkování komínu

K vložkování komínu používáme různé materiály. Konkrétní volba závisí na šířce spalinové cesty, její prostupnosti i rovnosti. Nejčastěji jsou používány vložky nerezové nebo hliníkové. Pokud má ale komín nepravidelný tvar a je lomený nebo zahnutý na mnoha místech, pak je potřeba využít ohebné hadice, které se profilu spalinové cesty plně přizpůsobí.


vlozkovani kominu kominictvi wosyka 8 vlozkovani kominu kominictvi wosyka 7 vlozkovani kominu kominictvi wosyka 6 vlozkovani kominu kominictvi wosyka 5 vlozkovani kominu kominictvi wosyka 4 vlozkovani kominu kominictvi wosyka 3 vlozkovani kominu kominictvi wosyka 2 vlozkovani kominu kominictvi wosyka 1

Vložkování komínů Praha

Kominictví Wosyka nabízí své služby především v Praze a jejím okolí. Po domluvě ale není problém navštívit vás i ve vzdálenějších městech či obcích. Pokud se tedy chystáte zrekonstruovat svůj komín, neváhejte nás kontaktovat a dohodnout se s námi na všech detailech.

Ať už vložkujeme komíny v Praze, Příbrami nebo kdekoliv jinde, vždy si dáváme záležet na dobře odvedené práci. Takže vám nikdy nepředáme tak špatně vyvložkovaný komín, jaký jsme měli možnost upravovat.


spatne vlozkovani kominu 1

Nabídka:

KontaktObrazek

+420 604 25 04 44
info@kominictvi-wosyka.cz
kominictvi-wosyka.cz

Ladislava Coňka 40/3
Praha 4
142 00

Bulharská 974/44
Praha 10
101 00

Dlouhá Lhota 145
263 01
okr. Příbram 

 

Kontaktní formulář
Ponechte prazdne..: 9+10